RSS
niedziela, 11 grudnia 2011
zostań w Polsce - będziesz zarabiać kilkanaście tys. zł
Ostatnio spotkałam się z koleżanką, która zaczęła pracę w zasobach ludzkich. Dziewczyna zupełnie zmieniła nastawienie do życia. Wybijała mi z głowy jakiekolwiek wyjazdy za granicę, argumentując że jak zostanę w Polsce to lepiej na tym wyjdę. Będę zarabiać po kilkanaście tysięcy złotych, a ci za granicą próbują złapać "pana Boga za nogi". Nie wierzyłam własnym uszom. Nie przemawiały do niej moje argumenty, że ja mam zupełnie inne plany niż ona i nie zgadzam się z tym, co mówi. Gdyby tak było, to moja starsza część rodziny już dawno by wiodła zupełnie beztroskie życie, nie zastanawiając się czy starczy do pierwszego, czy może sobie na coś pozwolić. Chyba żyjemy w dwóch różnych światach... W ogóle koniec studiów i pójście do pracy zmieniło wiele osób. Parę z nich robi karierę kosztem innych, i tylko to się liczy. Aż przykro patrzeć, że te same osoby niegdyś były zupełnie inne.
20:31, tanrica
Link Komentarze (1) »
sobota, 10 grudnia 2011
przypadek? ;)
http://drewa999.blox.pl/resource/kobieta_z_klasa.jpg  zobaczyłam ten link u koleżanki na fb i moją uwagę przykuł adres bloga. Po chwili przypomniało mi się, że przecież ja kiedyś czytałam tego bloga, a nawet pisałam sama jakiegoś. Wchodzę do dr Ewy, wchodzę w linki blogów - mój wciąż tkwi na liście! Szybkie przypomnienie hasła - weszło!

Zajrzałam kiedy to ja ostatnio tu byłam... minęły wieki. I tak sobie powspominałam, co ja przez ostatnie 2 lata robiłam. Skończyłam studia na UW, podróżowałam, mieszkałam w sumie pół roku w Tunezji, mam nowych przyjaciół. Zupełnie inna ja. Tak niewielki okres czasu, a człowiek tak się zmienia...
00:53, tanrica
Link Komentarze (1) »
środa, 04 lutego 2009
ehh
No i się porobiło. Człowiek tyle nie był, chciał pozaglądać na stare śmieci, a tu posprzątane, czyli blogi zastrzeżone. Wlazłam na skrzynkę gazety, która została utworzona tylko by móc blog pisać, a tam owszem jakieś uprawnienia były, ale nieważne już.

W sumie nowe wiodę, może to co pozamiatane to przeszłość, i mam nie oglądać wstecz? ;)

Muszę dzisiaj skończyć pisać projekt. Będę szerzyć zrozumienie międzykulturowe. ;)
04:11, tanrica
Link Dodaj komentarz »
syndrom poniedziałkowy
Zawsze w niedzielę dostaję białej gorączki. Jestem chora na poniedziałek. Nawet gdy nic nie mam w poniedziałek. To już paranoja. Miałam najcięższe zawsze, więc może mi zostało? ;)
03:46, tanrica
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 stycznia 2009
uuuu jak długo mnie nie było
Bardzo się opuściłam jeśli idzie o bloga. :)

Tak patrzyłam o czym pisałam, i nie pochwaliłam się, że udało mi się dostać na fizjoterapię. Z której zrezygnowałam i poszłam sobie na slawistykę, na chorwacki. :)  I ani razu nie żałowałam tej decyzji. Byłam na wakacjach w Hiszpanii, wróciłam zachwycona. Aczkolwiek nie aż tak jak moi znajomi. Wolę Bałkany. ;) Na nowych studiach jest super! Nic się nie robi w porównaniu do polibudy, a sesja mego kierunku to parodia sesji na polibudzie. ;) W sam raz dla kogoś, kto potrzebował podleczyć nerwy. Działam sobie w organizacji, głównie zajmuję się praktykantami. Zorganizowałam dwie konferencje, porobiłam inne rzeczy. Odżyłam! Owszem powracają nieraz lęki, strach - teraz musiałam uporać się z paniką przed sesją - trauma z polibudy dała znać o sobie,ale zupełnie niepotrzebnie. Czwórki mi spadają z nieba, szok po PW, ale i podziałało motywująco. :) No i mam czas na imprezy, odnowiłam kontakty ze znajomymi, zyskałam nowych i tak żyje mi się dobrze. :) Żal po politechnice jest, w końcu to były 3 lata. Widać tak miało być.  :)
03:22, tanrica
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 01 września 2008
Beskid Sądecki
Jeśli tam traficie, koniecznie zajrzyjcie tu:

http://www.bacowka-nad-wierchomla.blog.pl/ 

Niestety za 2 miesiące zmieni się właściciel, mam nadzieję że przetarg wygra znajoma twarz, wtedy bacówka nie powinna stracić swego dotychczasowego uroku. Jeszcze w październiku tam zawitam...
22:38, tanrica
Link Komentarze (1) »
środa, 20 sierpnia 2008
Wakacje w pełni
Wreszcie czuję, że mam wakacje. :) Beztrosko, leniwie i czas na wszystko. Za parę dni pakuję plecak i jadę. W góry. Będziemy spać w bacówce. Czuję przygodę. ;)


01:23, tanrica
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 sierpnia 2008
przyjaźń
"Prawdziwa przyjaźń ma to do siebie, że jeśli nawet przestaje istnieć fizycznie, to nikt i nic nie jest w stanie jej odebrać w naszych duszach ..."
01:01, tanrica
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 sierpnia 2008
niechciany prezent
Moja koleżanka dostała w prezencie chomika. Bez klatki. Szczęśliwa nie jest - jutro wyjeźdza. Koleżanka, które dała jej prezent, mimo że nigdzie nie jedzie powiedziała jej, że nie weźmie go na przechowanie. A moja koleżanka? Ma za miękkie serce, i nie potrafiła powiedzieć: nie przyjmę prezentu. Teraz ma problem. Fakt, że ona jest miłośniczką chomików i miała już kilka, ale teraz nie chciała mieć.

Nie rozumiem ludzi, którzy dają takie prezenty z zaskoczenia... Co innego na zamówienie.
13:23, tanrica
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 sierpnia 2008
wszystko wolno ale nie wszystko wypada
Święte słowa. Znalazłam je przypadkowo w artykule o stylu. ;) Szukam inspiracji, chodzę po portalach z pielęgnacją - po prostu mam tydzień pod hasłem: bądź piękna i sexy! ;) I dlatego nie żaluję, że urodziłam się kobietą. Szukam dobrego fryzjera, bo moja wemigrowała do Austrii, i co ja biedna zrobię? Do mojej fryzjerki chodziłam ponad 10 lat!

Zrobiłam też coś genialnego. Upiekłam, a raczej rozpuściłam plastik w mikrofali. :) Tak to jest, jak się wyłącza myślenie i na funkcje grilla wrzuca żarcie w pudełku.
16:38, tanrica
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
Ta pomoc nic nie kosztuje!